Alter.Org.UA
 << Back Home UK uk   Donate Donate

Install hybrid invertor. In Ukrainian only yet

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid028JECUwZXFJrE71TmaGDSNWnP9cFnTdpyMTe7r5gY852q52y7PK5GLqtAu963ENdLl&id=100004753808039

От ╕ стало у нагод╕. Про великий павербанк. Не встиг як сл╕д протестувати ╕ ╕нтегрувати у домашню мережу, але ╓ що розказати. ╤ час.

Можна замовити було п╕д ключ, можна з╕брати руками. 5кВт щастя. Тобто практично будь-яка техн╕ка у будь-який комб╕нац╕╖. Залежить вже в╕д акумулятор╕в. Мене вистачило на один 48(54)В / 75А*год. Рекомендували 2 по 100А*год, я нав╕ть погодився, але зак╕нчились. Отже, я не можу запускати його на повну потужн╕сть. Але 2.5кВт з 5 ╓.

Як з'ясувалось, мати 2 зал╕зки замало. ╥х треба з'╓днати м╕ж собою, чимось п╕дключити до джерела живлення (в мо╓му випадку лише 220, хоча можна ╕ в╕д сонячних панелей).

Акумулятор



LiFePO4 Десь п╕д 20кг вага. Але носити норм. Н╕ якого пор╕вняння з╕ свинцевими. Коротк╕ дроти з к╕льцевими клемами. Теоретично можна п╕дключити безпосередньо до ╕нвертора, але незручно, треба обов'язково мати запоб╕жник на 100А. Кр╕м того, ╖х можна ╕ треба ставити к╕лька штук у паралель. В майбутньому. Н╕яких додаткових пристро╖в кр╕м дрот╕в ╕ запоб╕жник╕в для цього не треба, там на борту контролер (BMS) що сл╕дку╓ за режимом роботи. Прямо в акум╕. ╤нвертор у цю справу не л╕зе (хоча ╕ вм╕╓).

Дроти



Ледь знайшов вар╕анти роз'╓м╕в, що можуть використовуватись для такого струму. Це або REMA, або Anderson. Ще ╓ XT90, але щось вони мен╕ не сподобались. Вир╕шив взяти Anderson, бо лише вони були у доступ╕. А пот╕м з'ясував, що ╓ ще дек╕лька зручних момент╕в.

М╕дн╕ гнучк╕ дроти для акум╕в, 25мм2. 2х кольор╕в, або б╕л╕.

Для 220 теж пошукав компактн╕ роз'╓ми ╕ вир╕шив, що т╕ ж сам╕ Anderson на б╕льшу напругу ╕ менший струм мене влаштують. ╤ ╕ншого розм╕ру, щоб з акумулятором не переплутати випадково. Симетричн╕сть ╕ ун╕версальн╕сть. Можна збирати будь яку схему на тих самих дротах
  • мережа 220 -> ╕нвертор -> домашня мережа (звичайний режим)
  • генератор -> ╕нвертор -> домашня
  • генератор чи мережа -> домашня (у раз╕ виходу з ладу ╕нвертора)

    Знайти щось под╕бне у мас-маркет╕ не вдалось. Нав╕ть близько. Замовити теж не вдалось, контори на працюють. Допомогли знайти комплектуху продавц╕ батаре╖ ╕ ╕нвертора. Але теж не одразу зрозум╕ли, що саме я в╕д них хочу. Виявля╓ться, вар╕ант з легким ╕ моб╕льним п╕дключенням не ╓ типовим.

    паралельне з'╓днання батарей



    Окрема ╕стор╕я - запоб╕жники (я тут про це питав) - справд╕, в автомагазинах. Г╕льзи (╕зольований корпус з болтовими клемами п╕д кабел╕ ╕ сам запоб╕жник) + 100А запоб╕жники ANP.

    Але схоже, я трохи завтикав. 100А то ма╓ бути загальний запоб╕жник для всього блоку батарей, на випадок, якщо в контролера дах по╖де. В╕дпов╕дно, схема ма╓ бути така Акум -> роз'╓м Anderson -> автомат на 50А -> загальна шина для к╕лькох акум╕в, з╕браних паралельно -> автомат чи запоб╕жник 100А -> роз'╓м Anderson (ще один) -> контролер/╕нвертор

    ╤ тут у якост╕ автомат╕в/розмикач╕в можна використовувати звичайн╕ C50 чи нав╕ть С40 п╕д 220В

    ╤нвертор



    Досить легкий. Блок керування на вит╕й пар╕ ╕ rj45. Можна тримати у основному блоц╕, можна кудись винести де зручно. Показу╓ багато ц╕кавого.

    Гуде. Два-три рази на годину. Не ви╓, як кулери у серверах, але ╕стотно, поряд з л╕жком некомфортно, будить. На балкон чи у сус╕дню к╕мнату - трохи краще. На кухню - можна потерп╕ти, але... Отже для пост╕йного використання треба окреме звуко╕зольоване прим╕щення. Чи в бокс у п╕д'╖зд, чи ще якось.

    Заряджа╓ться досить швидко, ╕ це регулю╓ться. За наявност╕ 220 у мереж╕ працю╓ в режим╕ bypass.

    ╢ у природ╕ вар╕анти, що вм╕ють брати з мереж╕ л╕м╕товану потужн╕сть ╕ дом╕шувати туди з акуму та чи панелей додаткову потужн╕сть. Такий соб╕ буфер-бустер.

    Також ╓ дуже ц╕кав╕ модел╕, що вм╕ють працювати паралельно. Це дозволя╓ зам╕сть одного великого ╕нвертора мати к╕лька менших ╕ у раз╕ необх╕дност╕ проводити обслуговування по одному, не в╕дключаючи всю систему.

    ╕нше



    Ще окрем╕ (не вир╕шене поки що) питання
  • перемикач вводу (в╕д мереж╕ чи генератора) на вход╕ ╕нвертора
  • перемикач вводу для домашньо╖ мереж╕ - зовн╕шня мережа , вих╕д ╕нвертора чи генератор.
  • автоматичне перемикання м╕ж джерелами для малопотужно╖ але необх╕дно╖ частини критичних споживач╕в - осв╕тлення, зв'язок, об╕гр╕в труб, можливо холодильник. З програмованою або ф╕ксованою затримкою в 10сек або б╕льше. Буду вдячний за поради по автоматиц╕. На ринку лише модн╕ АВР з запуском генератора (не треба)

    Вир╕шив тестувати не очикуючи повно╖ краси.

    тестування



    др╕бнички типу ноут╕в, LED, телефон╕в - майже н╕ про що. За три доби напруга на батаре╖ впала з 54 до 50В (нижн╕й порог 42В) Як з'ясувалось п╕зныше, зарадна напруга ма╓ бути 56В, а нижня границя 48В (або 46В, якщо нема великого навантаження)

    вир╕шив перев╕рити кондиц╕онер. Той, що ╕нвертор/тепловий насос. За документами наче 1кВт (хоча, може ╤ плутаю). По факту - плавно, дуже плавно набира╓ потужн╕сть до 1.4кВт. ╤ десь за годину рештки заряду з'╖в. Отже, не вар╕ант, принаймн╕ з такою батаре╓ю. А 10 таких батарей - надто кап╕тальна ╕нвестиц╕я, ЗСУ у приор╕тет╕.

    холодильник. за 16 годин ц╕╓╖ ноч╕ з'╖в з 54 до 52В. В╕н бере десь 200Вт, коли працю╓ компресор. Але ж це не неперервно. За паспортом - 600Вт. Але при старт╕ пусковий струм значно вищий, бо 800Вт EcoFlow River вил╕та╓ у захист. Експеримент було достроково перервано, бо п╕шли пов╕домлення про пошкодження електромереж ╕ перев╕в на заряд.

    Висновок такий, що осв╕тлення, холодильник ╕ др╕бних споживач╕в на добу-дв╕ зарезервувати можна. ╤ за цей час прийняти р╕шення про подальш╕ д╕╖. Якщо електрика зника╓ ╕ з'явля╓ться - можна жити дал╕. Але в╕д потужних прилад╕в доведеться в╕дмовитись ╕ готувати та гр╕ти воду на газу, дровах чи ╕ншому пальному. Опалення - аналог╕чно.

    у ролях



  • ╤нвертор - NetPro UPS 5000. 220 Хот╕в Q-Power Aspect VM-III 5000, бо працю╓ у режим╕ повного перетворення ╕ вм╕╓ одночасно м╕скувати потужн╕сть з л╕н╕╖, акума ╕ панелей в╕дпов╕дно до заданих приор╕тет╕в. До того ж 19" Найближча поставка у листопад╕.

  • акум - LiFePO4 LogicPower 54/75. Хот╕в Challenger LF48-50 бо в╕н теж 19" ╕ панеллю керування, але теж на листопад черга.

  • запоб╕жник - ANP з автомагазина

  • г╕льза для запоб╕жника - аналог╕чно. Так ╕ назива╓ться. Г╕льза для ANP

  • роз'╓ми - Anderson на 175А ╕ 50А в╕дпов╕дно до вольтажу ╕ струму

  • чар╕вна контора, що не т╕льки поставила зал╕зяки, а ще й знайшла ╕ виготовила роз'╓ми з "хвостами" кабелю - home-energy.com.ua




    See also:



  • designed by Alter aka Alexander A. Telyatnikov powered by Apache+PHP under FBSD © 2002-2024